KalymnosTrip 2015 – 12-19 kwietnia

Już teraz serdecznie zapraszamy na zorganizowany wyjazd wspinaczkowy na grecką wyspę Kalymnos. Wyjazd odbędzie się w terminie: 12 – 19 kwitnia.

Transport: Transport na lotnisko w Krakowie, odlot. Przylot na wyspę Kos, skąd promem (ok 1h) udajemy się do portu Pothia na Kalymnos. Tu łapiemy taksówę i jedziemy ketymi dróżkami do mieścinki Masuri, gdzie jeteśmy zakwaterowani. Na miejscu wynajęte skutery.

Wspinanie: Kalymnos oferuje tysiące dróg wspinaczkowych. wiele z nich to niespotykane wspinanie tzw. 3d – po naciekowych formacjach kalymnoskich grotek. Znaleźć tak można również klasykę europejskiego wspinania: krawądki, dziurki, normalne wspinanie ;-) .

Wspinanie możliwe jest o tej porze roku praktycznie cały dzień od świtu do zmierzchu, więc praktyka z Kalymnos sugeruje czerpać z tego jak najwięcej. Możliwe będą podziały na grupy – przed i popołudniową, w zależności od potrzeb.

Wyżywienie: Rewelacja. Stołować należy się tylko poza domem ;-) od kebaba po wyrafinowaną jagnięcinę – wszystko warte hest skosztowania – i co ciekawe w przystepnych cenach. Przykładowo: kebab w snackbarze, gdzie można nawet usiąść ;-) – 3,5euro a „fish of the day” – lokalny zestaw obiadowy w przyzwoitej restauracyjce ( porcja dla wielkiego chłopa!) – 15euro.

Zakwaterowanie: Tym razem mieszkamy w stary wielkim greckim domu, który na ostatniej kondygnacji ma basen!!!! z widokiem na najsłynniejszy sektor na całym Kalymnos: Grande Grotta.Studia są 2,3 lub 4 osobowe, każde z łazienką i aneksem kuchennym. Standard nazwałabym przecietnym, ale jest klimaciarsko, czysto, łóżka bardzo wygodne ;-) .

Lokalizacja naszego domu jest o tyle ciekawa, że do kilku sektorów możemy podejść na nogach ;-) .

Koszt wyjazdu: 1400zł

cena obejmuje: zakwaterowanie, wypożyczenie skuterów, prom Kos-Kalymnos, taksówka z Pothi do Masuri, ubezpieczenie nnw i kl, sprzęt wspinaczkowy, opieka instruktorska.

Cena nie obejmuje: biletu lotniczego, transportu do/z Krakowa, wyżywienia, paliwa do skuterów ;-) .

Zapraszamy serdecznie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podróże. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.